top of page

 Regenera Activa

bellevue-mens-hair-transplant.jpg
hair-loss1-1.png

Rejenera Activa nedir?

Hem kadın hem de erkeklerde en önemli estetik sorunların başında, saç dökülmesi ve saç kayıpları geliyor. Zamanla zayıflayan saç kökünün yenilenmesi ve sağlıklı olabilmesi için kök hücre, destek doku hücreleri ve besleyicilere ihtiyacı vardır. Bu yöntemde ise kişinin kendi saç kökü ve deri dokusu özel bir süspansiyon haline getirerek saça enjekte ediliyor. Köklerin ihtiyaçları giderilmiş oluyor. Yani otonom bir sistemdir dışarıdan herhangi bir  yabancı madde kullanılmıyor.

Activa nasıl uygulanıyor?

Tedavinin prensibi, sağlıklı da güçlü saç köklerinden, bu yöntemle özel bir şekilde hücresel süspansiyon hazırlamak ve problemli olan bölgeyi uygulamaktır. Amaç buradaki zayıflamış ve cansız olan saç köklerine güçlendirmek ve desteklemektir. Bunun için özellikle ense ve kulak arkasındaki bölgeden, saç kökleri tercih ediliyor, Çünkü bu bölgedeki saçlar tepe bölgesinin tersine, dökülmeyi karşı hep dirençli olan saçlar ve hayat boyunca dökülmezler.

Kulak arkasındaki bölgede küçük bir lokal anestezi uygulanarak buradan toplam 3- 4 adet saç kökü alınıyor, daha sonra alınan bu saç kökleri, rejenera Activa sisteminde özel bir süspansiyon haline dönüştürülüyor. Yani kişinin kendi dokusundan hazırlanmış bir süspansiyonumuz oluyor.

Rejenera Activa kaç  seanstır, tedavi kalıcı mı?

Tek seanslık tedavi yeterli olacaktır. 2 seans gerekiyorsa hasta ile birlikte karar verip ortalama 1 -2 sene sonra uygulanıyor. Genetik olarak dökülmeyen saç köklerinden elde edilen süspansiyon, dökülen dokuları enjekte edildiği için sonuç kalıcıdır.

Rejenera Activa sisteminde, ağrı acı hissi olur mu?

İşlemin tamamı lokal anestezi altında gerçekleştiğinden Ağrı, acı olmaz.

Hücresel saç tedavisi kimlere uygulanır?

Saç dökülmesi ve saç kayıpları nedeni bir enfeksiyona bağlı değilse, kadın ve erkekler herkes,  bu tedaviden  yararlanabilir. Çok fazla kozmetik işlem görmüş( Örneğin perma, fön, boya ile yıpranmış saç) kişiler de bu tedaviden çok fazla fayda görmeleri mümkün.

Hamilelik dönemindeki saç dökülmelerin nedeni ise, değişen hormonal sistemdir. Gebelik süresince değil ,emzirme dönemini beklemek, bu kişiler için doğru bir seçim olacaktır.

Rejenera Activa başka hangi yöntemlerin sonuçlarına pozitif yönde etkiliyor?

Saç ekimi yapılan hastalara, ekim işlemi sırasında kulak arkasındaki bölgeden, 3-4 adet saç kökü ayırarak özel süspansiyon hazırlanırsa ve daha sonra uygulanırsa ,hem daha hızlı bir sonuç hem de daha güçlü saçlara sahip  olurlar. Activa ekime bir alternatif olmadığı gibi, tam tersine saç ekimini destekleyen bir tedavidir.

Kısa bilgilendirme
Anestezi: Lokal  anestezık krem sürülebilir.
Muayene ve uygulama süreci: Uygulama ortalama 15-30 dakika sürer.
İyileşme süresi: Hemen başlar. Sosyal hayat hemen geri dönüş.
Kullanım süreci: aynı nedenlere maruz kalmadığı sürece, uzun süre devam eder.
Uyarı: Uygulama yaptığımız gün, uygulama yapılan yerler ile oynamayın.
Ağrı: Çok hafif.
Sonuç: Başarılı. Zaman geçtikçe gözle görülür değişim

bottom of page