top of page

Lazer epilasyon

artboard_185_4x_comp.jpg
unwnated-p7seaik2z0awfayb5ybsnuk6nn02g95mdxg362czr0.png

Lazer epilasyon

 

Kadın ve erkeklerde en çok görülen sorunlardan biri da tüylenme ve aşırı tüylenme.

 

Tüylenme, aşırı tüylenme, batık, kıl dönmesi gibi sorunlardan, hayat boyunca, kurtulmanız ise artık mümkün. Uzman doktor tarafından doğru teknolojik cihazlar ve soğutucu içeren cihazlar(aletler) kullanılarak yaptıracağınız lazer epilasyon seansları sayesinde, hayatınız boyunca tüylenme ve batık sorunundan kurtulabilirsiniz.

 

Artık ağda, traş makinesi gibi yöntemleri kullanmanıza gerek kalmayacak, bu hayatınızda vereceğiniz en doğru kararlardan biri olacaktır. Erkekler de aynı şekilde vücuttaki aşırı tüylenmeden muzdarip ise, özellikle ense, boyun, elmacık kemiği, kaş aralarında tüyler varsa ve onları rahatsız ediyorsa lazer epilasyon yöntemine başvurabilir.

 

Lazer Epilasyonun başarılı olması için en önemli faktörler nelerdi?

 

Öncelikle uzman dermatolog tarafından yapılan ön değerlendirmede, lazer epilasyon için uygun olup olmadığınızı görecektir. Sağlık durumunuz, geçirmiş olduğunuz hastalıklar, hormonal tahlillerinizin sonucu, kullanmış olduğunuz ilaçlar, tüy yapınız, cilt renginizi degerlendirecek, ayrıca beklentileriniz hakkında doktorunuza detaylı  bilgi vermelisiniz. Tüy renginiz ve cilt  tipiniz  lazer epilasyonun başarılı olması için çok önemli iki faktördür. Açık ten ve buğday tenliler, koyu kalın ve ya orta kalın tüylü kişiler, lazer epilasyon için favori kişilerdir. Esmer ve  koyu renk cilde sahip kişiler da doğru uygulamalarda son derece yüz güldürücü sonuçlar alabiliyorlar. Yeter ki  lazer epilasyon uygulamanız gerçekten doğru şartlarda uygulansın ve size doğru bilgiler verilsin.

 

Uygulamadan önce hangi konuları dikkate almalıyız?

 

Lazer epilasyonun başarılı olabilmesi için tüylerin noktasal olarak görünmesi gerekiyor, Bu ne anlamda geliyor eğer bölgeyi temizlemek için jilet kullanıyorsanız, en son jilet kullanımınız  üzerinde ortalama 1 ile 3 gün geçmiş olması gerekiyor, tam tersine eğer bölgenin temizlenmesi için ağda kullanıyorsanız en son yaptığınız ağda üzerinden ortalama 2 ile 4 hafta geçmiş olması gerekiyor (bu arada uzayan tüyler sizi rahatsız ediyorsa onları kesip ve ya tıraş edebilirsiniz, çünkü bize bir tek kıl kökü gerekiyor) Bu konuda detaylı bilgi alabilmek için lütfen merkezimizi arayın.

 

2.cı dikkat etmeniz gereken nokta eğer güneş altında veya solaryumda bronzlaştıysanız lazer epilasyon seansı için ten renginizin makul miktarda açılması gerektiğidir. Bu süre ne kadar güneş aldığınız ve ya ne kadar solaryuma girdiğinize göre değişir, yine de ortalaması 1-4 haftadır. Lütfen bu konulardaki detaylı bilgi için bizi arayınız. Yaz aylarında devam etmek isteyenler için uzman doktorumuz size doğru yolu gösterecektir.

 

Güneşlenmek ve ya solaryuma girmek lazer epilasyon seanslarını etkiler mi?

 

Güneşlendikten ve ya solaryuma girdikten ne kadar süre sonra lazer epilasyon seansları devam edebilirsiniz, sorusunun cevabı için, lütfen Uzman doktorumuz ile görüşün Çünkü bu kişiden kişiye göre ne kadar süre güneşlendiği ve ya solaryumda da ne kadar zaman geçirdiğini bağlı değişebilir. merkezde kullandığımız cihazlar (aletler) özellikle güçlü bir soğutucu sistem içerdikleri için, yaz aylarında da kullanılabilir cihazlardır.Lazer epilasyon konusunda birkaç çeşit cihazımiz mevcuttur.En doğru cihazı doktorumuz sizin için seçecektir.Alexandrite,fotoepilasyon vs

 

Lazer epilasyonda ağrı, acı oluyor mu?

 

Bu kullanılan cihazın(aletın) tipi  ve doğru uygulayıcı göre değişiyor merkezimizde kullanılan cihazlar çift soğutma sistemli ve ayrıca uygulamalar direkt uzman doktor tarafından uygulanıyor. Dolayısıyla ağrı acı hissi asla söz konusu olmuyor. Ağrı eşiğiniz  çok  düşük ise (şimdiye kadar hiç öyle bir vakamız olmadı) uygulamaya gelmeden 45 dakika önce o bölgeye anestezik krem sürebilirsiniz.

 

Lazer Epilasyon uygulamaları ne kadar sürer?

 

Lazer son derece hızlı ve pratik bir yöntemdir. bölgenin büyüklüğü süreyi etkileyecektir. Dudak üstü, çene gibi gibi küçük bölgeler ortalama 5 dakika sürerken, orta büyüklükte dediğimiz, koltuk altı, bikini, yüz bölgesindeki büyüklükler ortalama 15 dakika sürer. En büyük bölgeler yani bacak, sırt ve göğüs gibi bölgeler ise ortalama 30-45 dakika sürüyor.

 

 

Lazer epilasyondan sonra nelere dikkat etmeliyiz?

 

Lazer epilasyondan sonra özellikle dikkat etmeniz gereken bir husus yok. Cihazlarımız son derece teknolojik, herhangi bir kabuk veya yara oluşumu söz konusu olmuyor. Herhangi bir bandaj veya özel bir İlaç kullanmanız da gerek yok, hafif bir kızarıklık varsa eğer ılık bir duş veya hafif bir nemlendirici size yardımcı olacaktır. Çok yoğun bir güneşi girecekseniz eğer, iyi bir güneş koruyucu kullanmanız şart, zaten uygulamadan hemen sonra yoğun bir güneş ve ya solaryuma girmenizi tavsiye etmiyoruz. Ne kadar süre sonra güreşlenebileceğiniz veya solaryuma girebileceğiniz konusunu lütfen uzman doktorumuzla konuşun.

 

Lazer epilasyon seans araları ne kadardır?

 

Lazer epilasyon kıl köklerinin büyümelerini ve gelişmelerini yavaşlatıyor. Büyüme ve gelişmeleri yavaşladığı için tüyleriniz geç çıkıyor. Bunun ortalaması 1 aydır (yanı seanslara ayda bir geliyorsunuz) Merak etmeyin, eğer tüyleriniz daha erken çıkarsa, uygulamaya gelmenizde hiçbir mahsur yoktur, özellikle yüz bölgesinde tüyleri çabuk çıkan kişiler Bu konuda stresli olabilir, ama uzun süreli tecrübelerimize dayanarak çok erken çıkan tüylere hiç rastlamadık. Detaylı bilgi için lütfen doktorumuzla konuşun.

 

Seans aralarında jilet ya da ağda kullanabilir miyim?

 

Seans aralarında tüyler çıkmadığı için jilet veya ağda kullanmanıza gerek kalmayacaktır. (çıkarsa ve sizi rahatsız ediyorsa jilet ile kısaltmanız mümkün) Uzun bir süre ara verecekseniz eğer, o zaman doktorumuz, size bu konuda yol gösterecektir.

 

Lazer epilasyon hem kadın hem de erkeklerde, tüylenme, aşırı tüylenme, batık, kıl dönmeleri ve ya bazı bölgelerde tüyleri seyrekleştirmek için kullanılabilir.

 

Lazerin herhangi bir yan etkisi var m?

 

Doğru uygulayıcı ve  doğru aletler kullanıldığında, lazer epilasyonun herhangi bir yan etkisi yoktur. Çok çok nadir görülen renk değişimlerin de %99’u zaman içerisinde geçecektir.

 

Lazer epilasyon hangi yaş grubu için uygundur?

 

16 - 70 yaş grubundaki herkese uygulanabilir. Kız çocuklarında genelde adet dönemin başlaması ve düzene girmesini bekliyoruz. ama yine de 9- 10 yaşında kız çocuğunuz varsa ve dudak üstündeki  tüylenme onu rahatsız ediyorsa doktor Melisa Eczacıbaşı size doğru yolu ve detaylı bilgiyi verecektir.

Merkezinizde hangi lazer cihaz(alet)çeşitleri mevcut?

Özellikle lazer epilasyon için Alexandrite,IPL, fotoepilasyon ve nd yağ çeşitlerimiz mevcut. Uzman hekimimiz sizin tüy yapınız ve cilt renginize  göre en doğru alet(cihaz) sizin için karar verecektir.

Kısa bilgilendirme
Anestezi: Gerek yok. Lazer aletlerimizin soğutucu sistemi, çok güçlü olduğundan ağrı, acı yapmıyor.
Muayene ve uygulama süreci: Uygulanan bölgenin büyükluğuna göre ortalama 15-45 dakika sürer.
İyileşme süresi: Normal hayata hemen geri döner.
Kullanım süreci: Hayat boyu sonuçlar devam eder, vücut çok büyük bir değişiklik ve hormonal değişime maruz kalmadığı takdirde
Uyarı: Uzman hekimimizden bilgi alınız.
Ağrı: Yok. Lazer aletlerimiz teknolojik açısından son derece ilerlemiş ve güçlü soğutucuları sayesinde, ağrı hissinin olmamasını sağlıyor.
Sonuç: Başarılı, her seansla birlikte tüylerin azaldığı ve inceldiği ve seanslar bittiğinde ,tüy yapınız uygun olduğunda , kalıcı bir şekilde tüylerin yok olduğunu gözlemleyeceksiniz. Bu başarı uzman hekim ve doğru lazer aletleri sayesinde mümkün oluyor.

bottom of page