top of page

Gençlik aşısı extracelluler

BACRI_Dont_Waste_Money-480x240.jpg
160915-OSNW-Skin-Type.jpg

Gençlik aşısı extracelluler matrix nedir?

 

Haylaronoik asit  ve amino asitten oluşan bu kokteyl karışımının, cilde enjekte edilerek, deri altında yeni bir ekstrasellüler matrix oluşturmak, kollajen ve elastin üretimini artırmak ,dolayısıyla cildi genç bir görüntü sağlamak amacıyla yapılan tıbbi bir yöntemdir. 

 

Ekstrasellüler Matrix nedir?

 

Hücreler arasındaki mesafeleri dolduran, hücreleri birbirine bağlayan, besinlerin alışverişine destekleyen, kompleks yapıya ekstrasellüler matrix

 denilir.

Yaşın ilerlemesiyle birlikte extraselluler matriksin, doğal yapısı bozuluyor ve gerginliğini kaybetmeye başlıyor, Bu yüzden yaşlanma belirtilerini kaybetme ve cilde tekrar esnek, pürüzsüz hale getirmek için ekstraselüler matrixla desteklemek ve tedavi etmek gerekiyor.

 

Tedavi hangi yaş grubuna uygulanabilir?

 

20 - 80 yaş arası kadın ve erkeklerde, herkeste matrix aşısı yapabiliriz. 20 - 40 yaş grubu arasında koruma  etkisinden  dolayı, 40- 80 yaş gruplarında  tedavi edici etkisi sebebiyle tercih ederiz.

 

Gençlik aşısı en çok hangi bölgelere uygulanıyor?

 

  • Yüz, boyun, dekolte, el üstleri

  • Kol, kol içi, diz bölgesi, el ve ayakların üstü

 

Ağrı ,acı hissi var mı?

 

Kullanılan iğne son derece ince uçlu bir iğne  olduğundan,  ağrı hissi olmaz, yine de ağrı eşiği daha düşük olan kişilerde tedaviye başlamadan önce yani 20 dakika önce anestezik krem sürülüp bekletilebilir.

 

Tedavi kaç seans ve hangi aralar ile gerçekleşiyor?

 

Seans sayısı hastanın yaşı ve kırışıklıkların durumuna göre değişiyor. 10 gün aralıklar ile   ortalama 2 - 4 seans öneriliyor. İlk tedaviden sonra bile  etkisi hissediliyor  ve ortalama 6- 8 aya kadar aynı etkinlikte devam ediyor.

 

Gençlik aşısının içindeki maddeler nelerdir?

 

Gençlik aşısının içerisinde çok yoğun oranda Hayaloronoik asit mevcuttur. Bu asit cildimizin nemini ayarlıyor ve  sıkı olmasını sağlıyor. Bu bir dolgu maddesi olmayıp akışkan özelliği ile tüm yüzeye yayılarak deri dokusunda uyarıcı etki yaratıyor. Deriye bir örümcek ağı gibi sararak toparlıyor ve derinin iskelet yapısı olan kollajen ve elastin liflerinin artırmasına neden oluyor.

Kısa bilgilendirme

Anestezi: Gerek yoktur. Lokal krem sürülebilir.
Muayene ve uygulama süreci: Duruma göre ortalama 15-30 dakika.
İyileşme süresi: Sonuçlar bir süre sonra kendini gösterecektir. Günlük hayata hemen geri döner.
Kullanım süreci: İyileşeme devam edecektir.
Uyarı: Uygulama yaptığımız günde, eliniz ile oynamayın.
Ağrı: Çok hafif.
Sonuç: Başarılı. Zaman geçtikçe gözle görülür değişim.

bottom of page