top of page

6 Nokta biyolojik lifting aşısı

smalto-semi-permanente-pericoloso.jpg
man-having-botox-e1660731268811.jpg

6(altı) nokta biyolojik lifting yöntemi

 

Kırışıklık, gençleştirme ve sarkma sorunlarına uygulanan yeni nesil biyolojik Lifting yöntemini cilt hastalıkları uzmanı Dr. Melisa Eczacıbaşı ile görüştük.

 

 6(altı) nokta, biyolojik Lifting nedir?

 

Kozmetik ve tıbbı  uygulamalarda hayaloronoik asit sıklıkla cildi nemlendirmek, volüm kazandırmak ve daha genç bir görünüm sağlamak için kullanılır. Altı nokta biyolojik lifting yönteminde ise, cilt üzerinde daha kalıcı bir etki yaratmak amacı ile, Hayloronoik asidi tera haloz molekülleri ile birleştirilerek, estetik uygulamaları bir yenilik getiriyor. 6 nokte lifting aşısında temel madde olan haylaoronoık asit yanında, terahaloz adı verilen başka bir molekül ekleniyor. Terahaloz ise hayaloronoık asidin etkisini artırıyor. Tera haloz etken maddesi yüzümüzde kullanılan hyalüronik asit bazlı ürünlerin su tutma kapasitesini

artırıyor. Kollojen, elastin üretimin artırıp, bağ dokuların güçlenmesi ve fibroblastlarin artışını sağlıyor.

Altı nokta biyolojik lifting aşısı yüz bölgesine uygulandığında, lifting, cilt gençleştirme, sıklaştırma ve kırışık giderme etkilerini gösterir. Ayrıca diğer aşılardan farklı olarak biyolojik lifting aşısı etkisine daha hızlı gösterir ve etki daha uzun süre devam edilir. Biyolojik Lifting aşısı altı nokta  tekniği ile tüm yüzde etki gösterir. Bu bölgelerin 3'ü çene hattı 3'ü ise yanak bölgesine denk gelir. Ayrıca biyolojik lifting yöntemi el bölgesine gençleştirme amacı ile de kullanılır.

 

Altı Nokta Lifting nasıl uygulanır?

 

Bu yönteme özel, belirlenen bölgelere, özel iğne ile uygulama yapılır. Uygulama sonrası cilt üzerinde hafif  kızarıklık görülebilir bu kızarıklıklar kısa sürede geçer.

 6 nokta biyolojik Lifting aşısı 20-80 yaş arası herkes için uygundur. Aşı özellikle yüz bölgesinde elastikiyet kaybı, sarkması olan kişiler için en ideal yöntemlerinden biridir. Cerrahi yöntemleri tercih etmeyenler için de uygun bir yöntemdir. Bu yöntemde aktif bir dolgu maddesi kullanılmadan, hacım artışı yapmadan, cilt sıklaşır, toparlanır ve lifting etkisi gösterir.

 

Altı Nokta Lifting etkisini ne zaman gösterir?

 

Altı nokta biyolojik lifting aşısının, ilk kullanımdan hemen sonra etkilerini gösterir. Kollojen yapımını arttırmaya başlar ve  da birkaç hafta içinde cilt yenilenmesi belirginleşir. Seans sayısı da kişiye özel belirlenir Bununla birlikte tedavi planını genelde 3-4 hafta arayla, 2 ile 3 seans şeklinde belirlenir. sonrasında ise 6- 8 ay aralıklarla tek seansta uygulama yapılarak başarının, etkisinin uzun sürmesi sağlanır.

Kısa bilgilendirme:

Anestezi: Gerek yok.

Uygulama süresi: ortalama 15-30 dakika sürer.

Ağrı, acı: Yok.

İyileşme süresi: Normal hayata hemen geri döner.

Sonuç: Yüzde lifting etkisi, toparlama, sıklaşma.

bottom of page