top of page

Q switch lazer

leke tedavisi.png
file.jpg

Q SWİCH LAZER

 

Bu lazer cihazı 4 farklı dalga boyuna sahip olduğundan, dolayı çok değişik estetik rahatsızlıkların giderilmesinde kolaylıkla kullanılabiliyor. Q Q  Swich dövmelerin silinmesi, leke, çil tedavisi, cilt gençleştirme, damarsal sorunlar, akne iz tedavısı ve diğer bir çok hasatlığın tedavısınde kullanılır.

 

Q Swich tedavisinde lazer atışları, cilde hiç zarar vermeden, pigmentler tarafından emiliyor, onu parçalıyor ve  hücre içerisine alınarak o bölgeden uzaklaştırılıyor.

.

Q Swich tedavının avantajları ise çok pratik olması, iyileşme sürecinin hızlı olması ve yan etkilerinin olmamasıdır. Uzman dermatologlar tarafından her türlü cilt tipine uygulanabilmesi ise başka bir avantajıdır.

 

 

Q-SWİCH  lazer ile tedavi nasıl yapılır?

 

Q Swich ile lazer ışıkları, problemli bölgeye uygulanıyor ve yoğun melanin içeren hücreler tarafından emiliyor ve onları parçalıyor. Aynı bölgedeki normal miktarda melanın içeren hücreler ise tedaviden etkilenmiyor ve kendi işlemlerini devam ediyor.

 

Q Swich cihazi hangi tür lekelerde uygulanıyor?

 

  • Dövme ve kalıcı makyaj silinmesi

  • Yüz ve ellerde oluşan yaşlılık lekeleri, buna güneş  veya yaşlılığa bağlı gelişmiş lekeler dahildir

  • Hormonal tipi lekeler, özellikle gebelik lekeleri yani melasma ve doğum kontrol hapı kullanımına bağlı gelişen lekele.

  • Sivilce izi

  • Cilt gençleştirme

  • Q Swichin kullanım alanlarından bir kaç tanesidir.

 

Q Swich lazerin uygulamasından önce, nelere dikkat etmeliyiz?

 

Q Swich uygulamasından önce güneş banyosu, solaryum  veya renklendirici solaryum veya losyon kullandıysanız, renginizin açılmasını beklemeniz gerekiyor çünkü bronzlaşmış ten, melanın gibi davranıyor ve lazer ışıklarını daha çok emiyor ve ciltte tahriş ve vezikül dediğimiz su toplamalarının oluşmasına neden oluyor.

 

Q Swich cihazın kendisine özel soğutucusu var mı? uygulama ağrılı mı?

 

Q Swich uygulamasında sizi rahatsız edecek derecede ağrı söz konusu olmaz. Ağrı eşiği çok düşük kişilerde, lokal anestezi krem ve soğuk hava üflemesi kullanılabilir

.

Q Swich tedavisinden sonra nasıl bir değişiklik ile karşılaşacağım?

 

Lazer tedavisinin hangi amaç için kullandığımıza bağlı değişir, hafif bir kızarıklık yapabiliyorken, büyük vakalarda 1-2 hafta sonra dökülen kabuklar şeklinde, değişik  belirtilerle karşılaşmak da mümkün.

Q Swich ile tedavi kaç seans sürer?

 

Çil ve yüzeysel lekeler ve ince kılcal damarlarda 1-2 seans gerekirken, daha derin ve büyük lekelerde seans sayıları artabilir. İşlemden sonra bir aya kadar güneşe çıkmamaya, solaryuma  girmemeye ve yüksek faktörlü güneş koruyucu, kullanmaya göz önünde tutmalısınız.

Kısa bilgilendirme
Anestezi: Gerek yok .Lazer cihazın güçlü soğutucu sistemi mevcut.
Muayene ve uygulama süreci: Bölgenin büyüklüğuna göre ortalama 15-30 dakika
İyileşme süresi: Normal hayata hemen geri döner.
Kullanım süreci: Aynı nedenler maruz kalmazsa ,sonuçlar devam eder.
Uyarı: Uzman hekimimizden bilgi alınız.
Ağrı: Çok hafif.
Sonuç: Zaman geçtikçe gözle görülür değişimler göreceksiniz.

bottom of page