top of page

Dövme silme

dövme.png
A-Look-at-the-Most-Popular-Nonsurgical-Cosmetic-Procedures-480x240.jpg

Dövme silme  

 

Bu metin bir tek bilgi amaçlıdır, şu anda bu uygulama bizde mevcut değildir.

 

Dövme nedir?

 

Vücutta istenilen  bölgelerde, cilt altına, bazı pigment maddeleri enjekte edilerek yapılan estetik uygulamaları, dövme denilir. Dövmenin tarihi eski Mısır'a dayanıyor öncesinde  ise Damga olarak nitelendiriliyordu.

 

Dövme silmeyi hangi cihaz ile gerçekleştiriyorsunuz?

 

Q- switch lazer cihazları 4 farklı dalga boyuna sahip olduklarınla, çok farklı estetik amaçlar için kullanılabilirler. bunların arasında

 

Cilt gençleştirme, leke tedavileri, pigment içeren  lezyonların tedavisi, vasküler lezyonlar, sivilce, sivilce izi ve çilleri  sayabiliriz. Tedavi prensibi ise pigmentli bölgelerin, lazer ışıklarını kendine doğru çekerek, pigmentler tarafından emilmeleri, pigmentleri parçalamaları ve sonra atılımlarını sağlamalarıdır.. Tedavinin avantajları ise yan etkileri olabildiğince az, hızlı ve pratik olması, iyileşme surelerinin ise kısa olmasıdır.

 

Q-switch lazer uygulaması ağrılı mı?

 

Cilt gençleştirme, leke tedavisi gibi durumlarda herhangi bir anesteziye gerek yok, fakat dövme silme söz konusu ise bölgeye anestezi krem ve ya lokal anestezık iğne ile uyuşturabiliriz..

 

Q-swich lazer ile dövme silme ne kadar sürer?

 

Bu tamamı ile dövmenin büyüklüğüne göre değişir, çok küçük dövmeler ortalama 5 dakika sürerken daha büyük dövmeler 30- 45 dakikaya kadar sürebilir. Hasta doktor İşbirliği ve ağrı eşiği de önemli bir faktördür. El ayasından daha büyük olanlarda  tedaviye tek bir seansta değil, birkaç seansta yani ortalama 2 - 4 gün de bir sürede silmek, hasta konforu açısından çok daha doğru bir seçim olacaktır.

 

Tedaviden sonra dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir? İyileşme süresi ne kadar sürer?

 

İşlemden sonra silinen bölgelerin üzerinde noktasal kanamalar, beyaz beyaz renk değişiklikleri görülebilir. Bu bölgeler üzerinde tıbbi nemlendirici ve güneş koruyucu kullandığınızda ve bölgeyi steril tuttuğunuzda, belirtiler 3 - 7 günde iyileşecektir.

 

Lazer hangi dalga boylarını içerir?

 

Q-SWİCH  4 farklı dalga boyu içerir  Dolayısıyla dermatolojide birçok alanda kullanılabilir Çünkü aynı zamanda değişik renk aralarındaki lezyonları etkileyebiliyor

Hangi renk dövmeler daha kolay silinir?

 

Sarı, kırmızı ve  yeşil renk dövmelerin tedavisi oldukça meşakkatli ve zordur. 4 dalga boyu yerine  5 dalga boyu içeren cihazları seçmekte fayda vardır.

Lazer ile dövmeler tamamen silinebilir mi?

 

Bu tamamı ile dövmede kullanılan pigmentin rengi ve dövmeyi uygulayan kişinin pigmenti derinin hangi derinliğini enjekte ettiğine göre değişiyor. Seans araları 1,5- 2 ay sürüyor ve seans  sayısı vakadan vakaya göre değişiyor Lazerden sonra gelişen lekelenmeler zamanla geçiyor.

 

Lazer tedavisinden sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 

Tedavi edilen alanlara Bephanten krem sürülür

Uygulama yapıldığı günde sıcak banyo yapılmaz.

İlk 5 gün lif  ve ya kese kullanılmadan, vücut temizlenir.

Yapay ışık kaynakları yani solaryum ve güneş ışığından ortalama 10 – 14 gün uzak durmak gerekiyor.

Kısa bilgilendirme
Anestezi: Merkezimizde bu uygulama , şuanda mevcut değildir.
Muayene ve uygulama süreci:
İyileşme süresi:
Kullanım süreci:
Uyarı:
Ağrı:
Sonuç:

bottom of page