top of page

Mezoterapi

635862838147705653-XXX-YL-YOUR-LOOK-STOCKDISC-10878-38764011.webp
hair-loss1-1.png

Mezoterapi (Mezolifting, Sellülit-Mezoterapi)

 

Yaklaşık 40 seneden beri Avrupa'da özellikle Fransa'da uygulanan bu yöntem, derinin orta tabakasına ilaç enjeksiyonu yapmak, anlamında geliyor. Çok ince uçlu mezoterapiyi uygun iğne ile, istenilen bölgeye uygun ilaçlar enjekte ediliyor ve kısa sürelerde başarılı sonuçlar elde ediliyor.

 

Tıpta birçok alanda kullanılmakla birlikte estetik de ve dermatolojide da özellikle:

 • Cilt gençleştirme ve yaşlılık etkilerini ortadan kaldırmak için

 • Saç dökülme tedavisi ve ince telli saçlarda, saçlara hacim vermek amaçlı

 • Zayıflama, sellülit ve bölgesel zayıflama tedavilerinde

 • Ortopedide eklem esnekliğini artırmak amacı ile .

 

 

Cilt  gençleştirme mezolifting

 

Mezolifting nedir?

 

Yaşlanma belirtilerini hafifletmek, kuru cilde nem sağlamak, yıpranmış bir cilde tazelik kazandırmak için yapılabilecek en pratik yöntemlerden biridir.

Bu yöntemde vitaminler, mineraller, amino asit ve antioksidan maddeler ve birçok madde daha, özel bir karışım kokteyl haline getiriliyor ve çok ince uçlu bir iğne ile derinin alt tabakalarına enjekte ediliyor

 

Mezolifting en çok hangi bölgelere uygulanır?

 

Yanaklar, alın, göz kenarları, çene, boyun ve dekolte bölgesi , eller en çok tercih ettiğimiz bölgelerdir.

 

Mezolifting  amacı nedir?

 

Çevre ve olumsuz şartlar, yanlış alışkanlıklar, yüzünden cildin kaybettiği sıkılığını ve canlılığını ve gençliğine geri kazandırmaktır, mezoliftingin en önemli amacı. Normalde kullanılan günlük kremler ve yüz bakım ürünleri yüzeye sürüldüğü için cildin alt tabakalarına yeterli miktarda ulaşıp gerekli etkiye göstermiyor. Mezolifting yönteminde ise cildin ihtiyacı olan tüm takviyeler dışarıdan, kokteyl şeklinde hazırlanarak, istenen bölgeye enjekte ediliyor. ve enjekte edildiği için çok daha direkt ve başarılı sonuçlar sağlıyor.

 

 Mezolifting en çok kimlerde tercih ediliyor?

 

 • Genç, orta yaş ve üstündekilerde, yaşlanma etkilerini gidermek için

 • Sigara kullanılanlarda, sigaranın negatif etkilerini silmek için

 • Güneşin zararlı etkilerine maruz kalanlarda

 • Stres yapanlar, beslenmesine ve uykusuna dikkat etmeyenler de

 • Kuruluk ve ciltte solukluk, problemi yaşayanlar da

 • buna ilaveten

 • Ciltte yaşlanma etkileri henüz başlamadan, çizgiler ve kırışıklıklar derinleşmeden önce,    yapılan mezolifting seansları cilde hem korur hem de daha canlı ve parlak bir görünümü sahip olmayı sağlar.

 

 Mezolifting  yöntemi nasıl uygulanıyor?

 

Mezolifting genelde 2 şekilde uygulanıyor

 

Manuel yani uzman ve tecrübeli bir el tarafından uygulanması

Tabanca sistemi: bu cihazlar, hız, derinlik ve basınç ayarlaması yapılabilen cihazlardır.(iğne yerinde kullanılıyorlar)

Tedaviye başlamadan önce cilt iyice temizlenir ve gerekirse lokal anestezik krem sürülür, daha sonra cildin ihtiyacına göre hazırlanan karışım cilde enjekte edilir..

 

Mezolifting hangi Cinsiyette ve hangi yaş grubunda uygulanır?

 

 Hem kadın hem de erkeklerde kolaylıkla uygulanabilen, bu yöntem, tamamıyla cildin ihtiyaç larını temel alarak;18- 80 yaş aralığındaki herkese uygulanabilir.

 

Mezolifting kaç seans uygulanır?

 

Uygulama sıklığı, yaş ve hangi amaca yönelik yapıldığına göre değişiyor. Yüz bölgesindeki yaşlanma etkilerini gidermek söz konusu olduğunda, ilk başta 15 günde 1 ortalama 3 ile 5 seans ve daha sonra korumak amaçlı, 1-2 ayda bir seanslar şeklinde uygulanabiliyor. Yine de en doğru bilgiyi uzman doktorumuz size verecektir.

 

Uygulamadan önce ve sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 

Uygulama öncesi Aspirin, ,kan dolaşım arttırıcı ilaçları Kısa bir süre ara vermek doğru bir karar olacaktır Uygulama sonrası ise 24 saate kadar, güneş banyosu yapmamak, masaj uygulamamak ve cildi tahriş edecek herhangi bir şey sürmemek dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır.

 

 Mezolifting yöntemini dermaroll ile yapmak mümkün mü?

 

Yüzünü iğne ile ilaç enjekte etmek istemeyenler, dermarol tercih edebilirler.Bu durumda roller ile açılan cilt gözeneklerini, faydalı ilaç karışımları, ağrısız bir şekilde sürülebilir._cc781905-5cde-31

Dermaroller, yüz bölgesi dışında çatlak bölgelerinde ,sellülitli bölgelerde, boyun dekolte ve ellerde  da yaşlanma etkilerini azaltmak için kullanılabilir. Bu amaçla 1-2 hafta arayla ortalama 8-10 seans ve daha sonraki aşamalarda, ayda bir şeklinde uygulanabilir. Dermaroll cildi yenileyip, kollajen ve elastin lif miktarını artırıyor, ciltteki gözenek miktarını azaltıyor. Dermarol   kullanılarak ciltte oluşan küçük hasarlar sayesinde, derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçiriyorsunuz ve kollajen üretimini artırıyorsunuz. ortalama 30 dakika 45 dakika süren bu yöntemin sonuçlarını görmek için birkaç ay beklemeniz gerekiyor:

 

 Mezolifting için en çok tercih edilen ilaçlar hangileridir?

 

Somon-DNA

Aminoasitler

Hyalaronoık asit

Vitaminler ABCDE ve K vitaminleri

Polipeptider

Ko ezimler

 Nükleik asitler

DMAE

 

Selülit ve bölgesel zayıflama için Mezoterapi

 

Mezoterapi zayıflama, sellülit ve bölgesel zayıflamada kullanılan tıbbi bir yöntemdir. Amaç zayıflama ve bölgesel zayıflama ise yapılan istikrarli bir diyet ile birlikte istenilen bölge yani kol, karın, basen yan tarafları, gluteal bölge gibi, bölgelere çok ince uçlu, mezoterapi iğnesi ile bu amaca uygun ilaç karı.

 

Mezoterapi ilacı selülit ve bölgesel zayıflamada neye sağlar?

 

 İlaç o bölgedeki yağ bloklarını yıkıp, kan dolaşımını artırıyor, su toplamaları ve ödem varsa onları da atmasını sağlıyor. Bu kokteylde ayrıca ,ciltte da düzelme ve gençleşme sağlamak için, Vitamin, Mineral ve antioksidanlar bulunuyor. Dolayısıyla hem bölgesel zayıflama sağlanıyor, hem de selüllit görüntüsü /60-/80 arasında azalıyor.

 

Selülit mezoterapisi kaç seans ve hangi aralıklarla uygulanır?

 

Kişinin yaşı ve durumun yoğunluğuna göre, ortalama 8- 10 seans ve daha sonra koruma tedavi şeklinde uygulanabilir. Aktif tedavi Haftada 1-2 seans şeklinde iken, koruma döneminde, ayda bir uygulama uygun görülür.

 

 Ağrı,acı morarma yaparmı?

 

İğne son derece ince uçlu bir iğnedir, dolayısıyla, ağrı acı hissi söz konusu olmuyor. Yine de ağrı eşiği düşük olanlar kişiler anestezik krem sürüp tedaviye gelebilirler. Morarma Konusu ise ,bazi kişilerde birkaç yerde küçük morarmalar görülebilir, onlar da birkaç günde geçer.

 

Ciltte nasıl bir değişikliğe neden olur?

 

Hem bölgesel incelme sağlıyor, hem de cilt kalitesinde genel bir iyileşme sağlıyor. sellülit görüntüsü azalıyor ve belirgin bir şekilde daralma ve hızlı incelme görülüyor.

 

 

Mezoterapi bir cerrahi yöntem mi?

 

Mezoterapi son derece pratik bir  yöntemdir, muayenehane şartlarında uygulanıyor. Yöntem uygulandıktan sonra  her hangi Bir özel bakıma ihtiyaç yoktur. Fettabsaugung ile hiçbir şekilde karşılaştırılmaz çünkü Fettabsaugung cerrahi bir yöntemdir ve daha sonraki bakımı çok farklıdır. (Fettabsaugung ve  lipolizden sonra oluşan dalgalı görüntüyü gidermek için de Mezoterapi başvurabileceğini unutmamak gerekiyor)

 

Başarı şansı ne kadardır?

 

 Kliniğimizde binlerce kişi de uygulanan düzenli, Mezoterapi, sonuçları sellülitlerede 0/60-/80, bir azalma, bölgesel yağ birikimi olan yerlerde ise hızlı incelme meydana geldiği görülmüştür. 

Kısa bilgilendirme

Anestezi: Anesteziye gerek yoktur, Lokal krem sürülebilir.
Muayene ve uygulama süreci: Uygulama nedenine göre ortalama 15-30 dakika.
İyileşme süresi: Günlük hayata hemen geri dönüş.
Kullanım süreci: Aynı nedenine maruz kalmadığı takdirde, sonuç devam edecektir.
Uyarı: Uygulama bölgeleri ile oynamayın.
Ağrı: Çok hafif.
Sonuç: Başarılı. Zaman geçtikçe gözle görülür değişim.

bottom of page